Aktuality

Dárek od Zákalu

Drazí a milí,

připomínám zítřejší koncert a vezte, že kdo chce letos dostat ještě před koncertem dárek od chlapců ze Zákalu, přijde zítra na Nerudovo náměstí přesně v osm hodin večer.

Těšíme se.

Vánoční koncert 10.12.2016

Milé děti,

Ještě pětkrát se vyspíte a už přijde. Nebude to ale Ježíšek, Mikuláš ani Krakonoš, bude to Kapitán Chaos. Stane se tak tuto sobotu 10. 12. 2016 od 20:00 na tradičním místě v nálevně u Neptuna. Kapitán sám bude samozřejmě doprovázen družinou chlapců ze Zákalu. 

My s chlapci již brousíme staré hity tak urputně, že ve zkušebně padají pojistky. A tedy pokud se chcete přijít podívat, jak skupina vyžilých otců a manželů hraje a zpívá písně z dob, kdy měli z takových věcí legraci, jste srdečně zváni.

Svátky slunovratu, narození Krista, rumu a chlastu obecně je samozřejmě nejlepší oslavit pořádným Zákalem.

Těšte se, my už se těšíme.

Za všechny chlapce, vás zdraví ten druhý nejvousatější.


Vánoční koncert 19.12.2015

Vánoční přátelé,

blíží se čas sváteční, kdy slavíme zrození Václava "Santa" Klause a jeho bratrstva kočičí pracky. 

Blíží se čas usmíření, kdy by měl každý bojovat proti odpůrcům kapely Zákal a mentorského popíjení do brzkých ranních hodin.

Ano blíží se čas vánoční. Čas, kdy by si každá žena měla uvědomit, že 16 druhů cukroví, každý po 6 plechách, které vydrží sotva do konce dubna, se samo neudělá, a muž, že na něj v hospodě čekají kamarádi a je jim smutno. 

A s časem vánočním přichází i povinný vánoční koncert skupiny Zákal, na kterém podruhé tradičně vystoupí diva pódiového zpěvu, s postavou Brigitte Bardot a zpěvem spíše Marilyn Monroe, Zuzka Reinišová.

Na jeden štědrý večer 19.12.2015 tedy zanechte předvánoční shon shonem a přijďte se v 20:00 podívat do hospody Neptun na přelud kapely Zákal a spoustu milých známých tváří a Veverčáka.

Těší se na vás vždy vaši kluci z Zákalu Vánoční koncert

Kamarádi alkoholu a prostopášní svůdníci vánoční nálady!
Vězte, že se zase po dlouhé době povedlo skloubit krásno a úchylnno a nemohlo vzniknout nic jiného než:

Vánoční koncert Zákalu ve spolupráci se spoře oděnou Zuzkou Reinišovou (zahalenou pouze kytarou a vánoční čepičkou).
Koncert bude spáchán dne 20. prosince 2014 v Neptunu od 19h.

Přineste si s sebou dobrou náladu a koukejte přijít. Zuzka kvůli vám zhubla 6 kg!
Kapelní soustředění a koncert s Janou Vébrovou

Drazí a milí,

jakkoliv to může vypadat, že Zákal je poslední dobou lepší v posilování nejmladší generace než v písňové tvorbě, není to pravda. Všechny tři naše nové písně si budete moct poslechnout na koncertě už tuto sobotu. Otcové nechají doma děti plakat a Kaeru přijede z Brna, abychom dohráli slavnou to skoro místní umělkyni Janu Vébrovou. Kromě toho, že mi teď dělá příjemné večery jejími písněmi, jsem se o ní dočetl na wikipedii, že byla na mateřské dovolené, takže si budeme mít o čem povídat. Nutno říci, že z její tvorby se dá říci, že umí hrát, zpívat a má co říct. To jsou kvality, u kterých se okolo Zákalu vedou vášnivé diskuse, a jen sami členové vědí, že jimi kapela taktéž nějspíš oplývá. Každopádně to bude veselá polízanice ve sklepě u Tómy, napůl cesty mezi prasečinkami a divadlem (taktéž na půl cesty mezi oddělením ORL a gaybarem, kam jsem několikrát chtěl jít s Pátkem, ale nikdy na to nedošlo (jestli nám ho už nezavřeli)).

Zákalu se také povedlo se sejít nad nástroji v útulném prostředí učebny hudební výchovy základní školy Kunratická. Kromě čtení deníku deváťačky s ponurou pointou se Zákal bavil hraním jednoho a druhého nového kusu, dále pak hrubými nahrávkami naší tvorby. Poslední pořádné nahrávky jsou z konce října 2009. Tenkrát jsme ale zjistili, kolik je s tím práce (s**ní), takže jsme od té doby vlastně nahrávali skoro jenom živě. Podle toho vypadá i počet a kvalita nahrávek. Tentokrát jsme zvolili méně náročnou taktiku, která by mohla být snesitelná i pro otce od rodin, a nahrávali jsme v různých stopách z jedný vody na čisto. Pokud to půjde dobře přibude v nejbližší době do sekce zvukem toho zvuku daleko víc. 

Závěrem se nemůžeme nepodělit o jednu fotku z pokročilé fáze nahrávání. Po dvou dnech za mixem se Veverčák dostal do takového stavu, že si objednal malé pivo. Pokud se ale podíváte tomu člověku do očí, nezbývá než soustrastně pokývat hlavou a odpustit mu to.
Fanklub se rozrůstá

Dne 27.10. 2014 získal Zákal dalšího fanouška.


Zpráva z Orlího hnízda

Dne 6.9.2014 se uskutečníl alkoholově památný koncert na Orlím hnízdě. Taškařice to byla věru vydařená, neboť bylo co slavit. O den dříve se nám  (Zákalu a možná i Čendovi se Zuzkou) narodila malá Doubravka.... Holdujme tedy alkoholu a těšme se na další opičku....

                 


Nadčasový FrozenFest 2014

Drazí cestovatelé v čase,

pokud jste doputovali až do této doby, která bude po smrti všech členů kapely (ve většině paralelních vesmírů do roku 2021) považována za zlatý věk Zákalu, přijďte doplnit vitamín Z na každoroční zimní slávu FrozenFest.

Pro netrpělivé fanoušky stačí na svých vesmírných tripodérech nastavit sobotu 8.2.2014 17:00 a užít si koncert hned. Na tripodérech série S6000 a výše je možné rovnou nastavit Lidové sady jako cílovou destinaci a vyhnout se dopravní špičce před vypuknutím festivalu.

Pokud jste již zapomněli jak teplé prádlo je potřeba, stačí se vrátit o dva roky nazpět a vyzkoušet to na vlastní kůži. Nebo nám napište na zakal@zakal.com svoje míry a fotografii ve spodním prádle a my vám rádi poradíme. Naše emailová schránka je totiž umístěná uprostřed Brejchova paradoxu mimo čas a prostor.

 Tradičně jsou informace dohledatelné na plakátu světoznámého designera Krtko Nestíhačiče Krtkoviče (viz výše), na stránkách dedikovaných výlučně festivalu frozenfest.cz a pro narozené po roce 1991 i na facebooku.

Vždy vaši kluci ze Zákalu


20 deka duše nakonec na koncertu zahrají

Drazí fanoušci,

v předvečer akce můžu s potěšením konstatovat, že střívavě přihlášení a odhlášení protagonisté letošního vánočního koncertu nakonec dorazí. Předkapelou nám tedy budou po všech stránkách zkušenější borci ze skupiny 20 deka duše (web). Těšte se, těšte.


Vánoční koncert 2013

Drazí a milí,

rok se s rokem sešel a je tu ten proslule rumový čas. Jak je jistě vidět z aktualit sepisovaných na této stránce, kapelně to nebyl rok příliš zajímavý. Již tradičně nízkou uměleckou úroveň kapelních vystoupení v posledním roce ještě vylepší zlomený ukazováček našeho hřebce za sólovou kytarou. Neklesejte ale na mysli.  Naše hity zůstaly plné lásky a zkušený fanoušek si jistě chybějící sólo sám dobrouká. Původně avizovaní 20 deka duše sice situaci nezachrání, ale zato Zuzka Reinišová jo. Kdy jindy máte tu příležitost chytit za ranema (případně níže) svého oblíbeného alkoholika a zazpívat si pěkně od plic Stille Nacht, případně der Kapitan Chaos. Tak tedy koncert se koná tuto sobotu 21.12.2013 od 20:00 v Rock Pubu (http://www.rock-pub.net/). Kromě nás vystoupí liberecká pěnice Zuzka Reinišová

Důležité je, že vstupným bude trocha trvanlivého jídla pro chudé, ve shodě s iniciativou Food not bombs, a to zhruba v hodnotě jednoho piva . Kdo nebude mít čím nakrmit, bude se červenat a při vší té vánoční atmosféře bude vpuštěn za výkupné 20 Kč. Tenhle krok vypadá jako naše dobrotivost, ale tomu tak určitě není. Za prvé jsou to vaše peníze a za druhé si jistě dokážete představit, že jednou skončíte na druhé straně barikády. Například my s klukama to přece na týhle straně moc dlouho vydržet nemůžeme. Je to tedy investice do kapelní budoucnosti.

Kdo si to chce nakonec pěkně zrekapitulovat nebo se jen potěšit, nechť uzří plakát:

My už se moc těšíme, tak se těšte taky,

vaši milující,

kluci ze Zákalu